بزرگترين جايزه سال روابط عمومي براي دكتر علي‌اكبر جلالي

8 سال پیش دكتر علي‌اكبر جلالي پدر فناوري اطلاعات ايران بزرگترين جايزه بين المللي سال روابط عمومي را دريافت كرد.
Shares

جایزه بین المللی سال روابط عمومی در مراسمی به علی اکبر جلالی پدر فناوری اطلاعات ایران اعطا شد. 

به منظور تقدير و تجليل از خدمات و تلاش هاي علمي، تحقيقاتي و نوآورانه دكتر علي‌اكبر جلالي در عرصه فناوري اطلاعات و ارتباطات و كاربردهاي آن، در اولين همايش بين المللي «روابط عمومي 2» كه 22 آبان ماه سال 1388 در مركز همايش هاي بين المللي صدا و سيما برگزارشد، جايزه بين المللي دكتر نطقي بنيانگذار روابط عمومي ايران به ايشان اهداء گردید.

دكتر علي‌اكبر جلالي مبدع نظريه موج چهارم، "عصر مجازي سه بعدي" براي اولين بار در دنيا، برنده جايزه خلاقيت و نوآوري در منطقه آسيا و اقيانوسيه به خاطر طراحي و تاسيس نخستين روستاي الكترونيكي، شاهكوه، اولين مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات روستايي كشور، قرن‌آباد، باني و مشاور تجهيز پروژه ملي ده هزار دفتر ICT روستايي، ارايه دهنده اولين درس مجازي روي شبكه اينترنت در ايران، باني شهرهاي الكترونيكي و مجري ده ها پروژه فناوري اطلاعات در كشور مي‌باشد.

دكتر جلالي استاد دانشكده برق دانشگاه علم و صنعت و عضو هئيت مديره انجمن ايراني مطالعات جامعه اطلاعاتي، اولين كارشناس فناوري اطلاعات در كشور مي‌باشد كه از سال 1373 تاكنون با انجام بيش از 1500 سخنراني و سمينار علمي جذاب در مجامع مختلف علمي داخل و خارج كشور و صدها برنامه راديويي و تلويزيوني و صدها مقاله و مصاحبه در روزنامه‌ها و مجلات داخلي و تاليف و ترجمه بيش از 20 عنوان كتاب علمي و ترويجي رسالت سنگين فرهنگ سازي توسعه كاربردهاي فناوري اطلاعات را انجام داده است.

وسعت خدمات دكتر جلالي در سطح كشور به گونه‌اي بوده است كه مردم ايشان را به عنوان پدر فناوري اطلاعات ايران مي‌شناسند. علاوه بر موارد فوق، دكتر جلالي جزء اولين كارشناساني است كه بحث 

نخستین همایش بین المللی روابط عمومی 2  با حضور وزیر تعاون و شماری از استادان دانشگاه و دست اندرکاران روابط عمومی های دستگاه ها و شرکت های دولتی و خصوصی در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

 

در مراسم تجلیل از علی اکبرجلالی به عنوان پدر فناوری اطلاعات در ایران همچنین از تمبریاد بود جایزه دکتر حمید نطقی بنیانگذار روبط عمومی ایران با تصویر علی اکبر جلالی رونمایی شد .

 

جایزه دکتر نطقی همه ساله به برگزیدگان تاثیر گذار در عرصه روابط عمومی اعطا می شود .

 

در این مراسم همچنین از فاطمه عباسی همسر علی اکبر جلالی تجلیل شد .

 

هنگامیکه مجری پس از تجلیل از دکتر جلالی خواست در جملاتی کوتاه احساس خود را بیان کند ،وی در حالیکه اشک شوق برگونه هایش جاری شد پشت تریبون قرار گرفت و گفت : به ملت بزرگ ایران افتخار می کنم و از خداوند می خواهم دلهای ما را به یکدیگر نزدیک تر کند و به ما کمک کند تا ایران را بسازیم و شرایطی بوجود اوریم تا جوانان زندگی بهتری داشته باشند.

 

علی اکبر جلالی در روستای شاهکوه شاهرود به دنیا آمد و پس از گذراندن دوره ابتدایی و دبیرستان در رشته الکترونیک دانشگاه خواجه نصیر ادامه تحصیل داد و با عنوان شاگرد اول این رشته با بورس تحصیلی به اوکلاهمای امریکا رفت و پس از اخذ مدرک دکترا به کشور بازگشت.